Novasports: Αθλητική πανδαισία τη Μ. Εβδομάδα με Ολυμπιακός – Μονακό και Play Offs EuroLeague, Novasports Exclusive με Ντίνο Ράτζα, Ίντερ – Μίλαν, Γιουβέντους – Φιορεντίνα, Μπάγερν – Ντόρτμουντ

Mην χάσετε και εμβόλιμη αγωνιστική σε La Liga Santander, Ligue 1, ημιτελικά Κυπέλλου Γερμανίας DFB Pokal αλλά και το Top16 για το EuroCup και τένις με την Μαρία Σάκκαρη

Μοναδικό και αποκλειστικό αθλητικό υπερθέαμα περιμένει τους φίλους του ποδοσφαίρου, του μπάσκετ και του τένις τη Μ. Εβδομάδα στο Novasports! Τα βλέμματα όλων στρέφονται στη μεγάλη προσπάθεια του Ολυμπιακού για πρόκριση στο Final Four της EuroLeague που θα διεξαχθεί στο Βελιγράδι και οι «ερυθρόλευκοι» για να τσεκάρουν το εισιτήριο θα πρέπει να περάσουν το εμπόδιο της γαλλικής Μονακό στα Play Offs της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης στο χώρο του μπάσκετ. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα θα υποδεχθεί στο ΣΕΦ στους δύο πρώτους αγώνες της σειράς τη Μονακό (Μ. Τετάρτη 20/4, 21:00 και Μ. Παρασκευή 22/4, 19:00) με στόχο να κάνει το 2-0 βάζοντας τις βάσεις για την πρόκριση. Η σειρά θα μεταφερθεί στο γαλλικό πριγκιπάτο και όποια ομάδα φτάσει πρώτη τις 3 νίκες θα ταξιδέψει το Μάιο (19-21/5) στην πρωτεύουσα της Σερβίας για τη μεγάλη γιορτή του μπάσκετ. Το Novasports θα είναι δίπλα στην προσπάθεια της ελληνικής ομάδας με την εκπομπή «Playmakers» με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και θα μεταφέρει τα πάντα με ρεπορτάζ, σχόλια, αναλύσεις και εκλεκτούς καλεσμένους πριν και μετά τους αγώνες των «ερυθρόλευκων». Παράλληλα, οι φίλοι του μπάσκετ θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν και τα άλλα τρία ζευγάρια των Play Offs, Αρμάνι Μιλάνο – Αναντολού Εφές, Μπαρτσελόνα – Μπάγερν Μονάχου, Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβιβ, αρχής γενομένης από τη Μ. Τρίτη 19/4. Αγωνιστική δράση έχουμε και για το Top-16 του 7DAYS EuroCup αλλά και στο ιταλικό πρωτάθλημα της Lega Serie A.

Οι φίλοι του μπάσκετ, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ακόμη μια σπουδαία εκπομπή «Novasports Exclusive» που ετοίμασε η κορυφαία δημοσιογραφική ομάδα με καλεσμένο τον Ντίνο Ράτζα! Ο Κροάτης super star του παγκοσμίου μπάσκετ μίλησε αποκλειστικά στην Δώρα Παντέλη και τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και θυμάται το πέρασμά του από τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό αποκαλύπτοντας, για πρώτη φορά, το παρασκήνιο της υπογραφής του στους Πειραιώτες. Σε μια άκρως συγκινητική συνέντευξη, μιλάει από καρδιάς για την Γιουγκοπλάστικα, τη Ρόμα, τους Σέλτικς, ενώ εξιστορεί την αδελφική του σχέση με τον Τόνι Κούκοτς και τον αδικοχαμένο Ντράζεν Πέτροβιτς. Το νέο επεισόδιο της σειράς  θα προβληθεί τη Μ. Δευτέρα 18/4 στις 22:00 από το Novasports4 και τη Μ. Τρίτη 19/4 στις 20:30 από το Novasports Prime.

Στο ποδόσφαιρο τα φώτα πέφτουν στα ευρωπαϊκά γήπεδα εκεί όπου ξεχωρίζουν οι επαναληπτικοί ημιτελικοί του Κυπέλλου Ιταλίας, Ίντερ – Μίλαν (19/4, 22:00) και Γιουβέντους – Φιορεντίνα (20/4, 22:00) με φόντο την πρόκριση στον τελικό του Coppa Italia (11/5). Στη Γερμανία έχουμε δράση τόσο στα ημιτελικά του Κυπέλλου DFB Pokal με τους ημιτελικούς αγώνες Αμβούργο-Φράιμπουργκ (19/4, 21:45) και Λειψία – Ουνιόν Βερολίνου (20/4, 21:45), αλλά τη παράσταση κλέβει το μεγάλο ντέρμπι της Bundesliga, Μπάγερν Μονάχου – Ντόρτμουντ το Μ. Σάββατο 23/4 στις 19:30. Στην Ισπανία και στη La Liga Santander θα διεξαχθεί εμβόλιμη αγωνιστική (33η) με τα ματς Οσασούνα – Ρεάλ Μαδρίτης (20/4, 22:30) και Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μπαρτσελόνα (21/4, 22:30) να ξεχωρίζουν, ενώ διπλή αγωνιστική έχουμε στη Γαλλία και στη Ligue 1 με αμφίρροπα παιχνίδια για τις Παρί Σεν Ζερμέν, Λιλ, Μαρσέιγ, Μονακό, Λιόν.

Οι φίλοι του τένις θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν το τουρνουά WTA στη Στουτγκάρδη με τη συμμετοχή της Ελληνίδας πρωταθλήτριας Μαρίας Σάκκαρη, αλλά και το τουρνουά WTA στην Κωνσταντινούπολη.

  1. M. Τρίτη 19 Απριλίου

19:15 Euroleague Outlook by Fonbet.gr, Novasports5 σε επιμέλεια Χρήστου Καούρη

19:30 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander 33η αγωνιστική: Μαγιόρκα-Αλαβές, Novasports1 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

20:00 EuroLeague Play offs 1ος αγώνας: Αρμάνι Μιλάνο-Αναντολού Εφές, Novasports5 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

20:00 7DAYS EuroCup Φάση των «16»: Τσεντεβίτα Ολίμπια-Άνκαρα, Novasports Start σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

20:30 Novasports Exclusive: Ντίνο Ράτζα, Novasports Prime

21:15 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

21:45 7DAYS EuroCup Φάση των «16»: Ανδόρα-Μπουντούτσνοστ, Novasports2 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

21:45 Γερμανικό Κύπελλο DFB Pokal, Ημιτελικός: Αμβούργο-Φράιμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

22:00 Ιταλικό Κύπελλο Coppa Italia Ημιτελικός-Επαναληπτικός αγώνας: Ίντερ-Μίλαν, Novasports Prime σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

22:00 EuroLeague Play offs 1ος αγώνας: Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Μπέτις-Έλτσε, Novasports News σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βιγιαρεάλ-Βαλένθια, Novasports1 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

24:00 Playmakers Novasports4 με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

  1. M. Τετάρτη 20 Απριλίου

19:30 Playmakers, Α’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:30 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ατλέτικο Μαδρίτης-Γρανάδα, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1, 33η αγωνιστική: Μονακό-Νις, Novasports2 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρενς-Λιλ, Novasports4 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μπορντό-Σεντ Ετιέν, Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

21:00 Ευρωλίγκα Play offs 1ος αγώνας: Ολυμπιακός-Μονακό, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη

21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Θέλτα-Χετάφε, Novasports News σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

21:15 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

21:30 7DAYS EuroCup: Παρτίζαν-Μπούρσασπορ, as live 23:45 Novasports5 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

21:45 Γερμανικό Κύπελλο DFB Pokal, Ημιτελικός: Λειψία-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports3 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

22:00 Ιταλικό Κύπελλο Coppa Italia, Ημιτελικός-Επαναληπτικός αγώνας: Γιουβέντους-Φιορεντίνα, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ανζέ-Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports4 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μαρσέιγ-Ναντ, Novasports Start σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Στρασμπούρ-Ρεν, as live 24:00 Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

22:00 EuroLeague Play offs 1ος αγώνας: Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι Τελ Αβιβ, Novasports5 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Οσασούνα-Ρεάλ Μαδρίτης, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

23:00 Playmakers, B’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

  1. M. Πέμπτη 21 Απριλίου

19:30 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Λεβάντε-Σεβίλλη, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Εσπανιόλ-Βαγιεκάνο, Novasports Start σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Κάδιθ-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

21:00 EuroLeague Play offs 2ος αγώνας: Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου, Novasports5 σε περιγραφή του  Δημήτρη Καρύδα

21:15 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

21:30 Ευρωλίγκα Play offs 2ος αγώνας: Αρμάνι Μιλάνο – Αναντολού Εφές, Novasports4 σε περιγραφή του  Χαράλαμπου Σαραντινάκη

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μπαρτσελόνα, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

23:30 Playmakers, Novasports4 και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

Μ. Παρασκευή 22 Απριλίου

13:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Α΄ Προημιτελικός, Novasports Start σε περιγραφή του Θάνου Σολούκου

13:30 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Α’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

15:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Β΄ Προημιτελικός, Novasports Start σε περιγραφή του Θάνου Σολούκου

15:15 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Β’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

17:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Γ΄ Προημιτελικός, Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

18:00 Playmakers, Α’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

18:00 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Γ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:00 EuroLeague Play offs 2ος αγώνας Ολυμπιακός-Μονακό, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη

19:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Δ΄ Προημιτελικός, Novasports Start σε περιγραφή του  Διονύση Στρούμπου

19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga 31η αγωνιστική: Φορτούνα Ντίσελντορφ-Ντιναμό Δρέσδης, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Δ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Χριστίνα Κομίνη

21:00 Playmakers, Β’ μέρος Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 31η αγωνιστική: Βόλφσμπουργκ-Μάιντς, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:45 EuroLeague Play offs 2ος αγώνας: Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβιβ, Novasports4 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

Μ. Σάββατο 23 Απριλίου

14:30 EFL Championship Αγγλίας, 44η αγωνιστική: Λούτον-Μπλάκπουλ, Novasports2 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

15:00 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Α’ Ημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

15:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Α’ Ημιτελικός, Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Χόφενχαϊμ, Novasports1 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Κολωνία-Αρμίνια Μπίλεφελντ, Novasports2 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ-Μπάγερ Λεβερκούζεν, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Λειψία-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports4 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Φράιμπουργκ-Γκλάντμπαχ, Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

17:00 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Β’ Ημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

17:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Β’ Ημιτελικός, Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

17:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie 30η αγωνιστική: Ναϊμέγκεν-Άγιαξ, Novasports News σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερν Μονάχου-Ντόρτμουντ, Novasports Prime σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1, 34η αγωνιστική: Σεντ Ετιέν-Μονακό, Novasports2 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Παρί Σεν Ζερμέν-Λανς, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

Κυριακή του Πάσχα 24 Απριλίου

14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρεν-Λοριάν, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

14:00 Τένις WTA 500 Στουτγκάρδη Τελικός, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

15:00 Τένις WTA 250 Κωνσταντινούπολη Τελικός, Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Φέγενορντ-Ουτρέχτη, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

16:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Νις-Τρουά, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπόχουμ-Άουγκσμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λιλ-Στρασμπούρ, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Χέρτα-Στουτγκάρδη, Novasports Prime σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League Play off: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Άντερλεχτ, Novasports5 σε περιγραφή του Νίκου Δαούτη

20:25 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 8η αγωνιστική: Inter Miami CF-Atlanta United FC, Novasports1 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρενς-Μαρσέιγ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Lega Serie A, 28η αγωνιστική: Νάπολι-Σάσαρι, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander 21η αγωνιστική (εξ αναβολής): Μπαρτσελόνα-Βαγιεκάνο, Novasports Prime σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

Δευτέρα του Πάσχα 25 Απριλίου

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B, 36η αγωνιστική: Περούτζια-Πάρμα, Novasports2

21:30 EFL Championship Αγγλίας: Πρέστον Νορθ Εντ-Μπλάκμπερν Ρόβερς, Novasports Start

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank, 37η αγωνιστική: Αλμερία-Σπόρτινγκ Χιχόν, Novasports1

Απολαύστε και εσείς καθημερινά μοναδικό αθλητικό θέαμα σε Ελλάδα και Ευρώπη, επιλέξτε EON+ !

Ακολουθήστε μας

Πρόσφατα Άρθρα

Scroll to Top

Θέλετε μια πραγματικά καλύτερη προσφορά;

ΑΚΟΜΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ !!
ΖΗΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ

    Ζητήστε να σας καλέσουμε!

    Συμπληρώστε τα πεδία και ένας εξειδικευμένος εκπρόσωπός μας θα σας καλέσει άμεσα.







    Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00 - 21:00 (εκτός αργιών). Αιτήματα εκτός ωραρίου εξυπηρετούνται την επόμενη εργάσιμη.